הממסד הפוגע | 26 ביוני 2010 | 5 תגובות

עובדות סוציאליות

העובדות הסוציאליות שהוסמכו לעסוק בגירושין הן הלוחמות בחפירות בחזית הקרב המגדריסטי מול הגבר. הן אלה שמתעסקות ישירות עם הזוגות המתגרשים, לצורך הכנת "תסקיר" על תפקודם ולהמליץ לבית המשפט לטובת מי להחליט. כמעט כולן נשים, והתודעה המגדריסטית אצלן גבוהה, בין היתר בשל השתלמויות תקופתיות שהן מקבלות מנשות אקדמיה מגדריסטיות. העו"סיות יודעות שתפקידן במלחמה המגדריסטית הוא לפגוע בבעל/אבא.

לפיכך חוות הדעת שתיתן העו"סית לבית המשפט בדרך כלל תהיה נגד הבעל/אבא. העו"סיות המתאמות מהלכיהן עם האשה המתגרשת מסוגלות  להתעלל בגבר עד כדי שבירתו הנפשית המוחלטת. בית המשפט מסתמך על חוות הדעת שלהן בבואו להחליט היכן הילדים יגדלו – אבל בדרך כלל מדובר במשחק מכור. כולם יודעים שהמטרה היא להעביר את הילדים לידי האמא, ולגרום לאבא לשלם לה מזונות – גם אם אין ספק שהאבא הוא הורה טוב יותר וכי הוא מעוניין ומסוגל לגדל את הילדים בביתו.

התסקירים של העו"סיות הם חסרי ערך איפוא ברוב המקרים. כנ"ל "בדיקות המסוגלות ההורית" של פסיכולוגים ומכנוי אבחון שונים. המערכת כולה בנויה על דבר אחד בלבד: שחיטת האבות, חיסולם והפיכתם לעבדי מזונות. עובדות סוציאליות מצפוניות שמבקשות לצאת נגד המערכת מסתכנות בתגובה חריפה של העסקניות שמעליהן.

נכתב על ידי: גיל רונן

גיל רונן, מייסד "הפמיליסטים", יליד 1964. אבא של ארז ותמי, עתונאי, תושב חדרה. הקים ב-1987 את עמותת "אור אדום" שפעילותה הובילה להקמת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים.

הנושא נגע לליבך? חלוק אותו עם אחרים!

פרסם בפייסבוק פרסם בטוויטר

5 תגובות

אני לא מבינה. אתה טוען שמטרתן היחידה של פקידות הסעד הוא שחיטת הגברים המתגרשים באשר הם ולהפוך אותם לעבדי מזונות? אם כך יואיל נא להסביר לי את המקרה האחרון של
רצח ילדים בידי אביהם. שם הרצח בוצע בזמן שהילדים ביקרו אצלו. אמנם נביקור של הילדים לווה בעבר בשהיה ב'שטח סטרילי' אבל מהרגע שהותר לילדים לשהות במחיצת אביהם,
ללא פיקוח, דמם הותר. ובמקרה של הודיה פימשטיין האמא גם לא מנעה את ביקורי ילדתה
אצל האב. יכול להיות שניסתה, מישהו כולל אתה היה יכול להאשים אותה? אם אתה טוען
שהמשחק מכור, היה עדיף שתביא לכך הוכחה מוצקה שזו אכן האג'נדה.

יפה פמיניסטית לא מתנצלת

8/12/2010

יפה שלום ותודה על המעורבות והאכפתיות.

אני התרשמתי במקרה של פימשטיין שהאשה היתה לסבית שהתעללה קשות בבעלה מהרגע הראשון בעזרת כל המערכת. לגבי המקרה השני לא ברור לי מה היה. אי אפשר לקבל תמונה מדויקת מכלי התקשורת שנותנים כמעט תמיד דיווח עם הטייה אוטומטית נגד האבות, בלי לבדוק בכלל. תמיד האבא הוא אלים והאמא נופת צופים. אז על מה אני אמור להסתמך?

גיל רונן

8/12/2010

במקרה של 3 הילדים מכפר יונה.
ממקור שני ידוע לי שהאם הייתה מתעללת בילדים, מכריחה אותם לדקלם "אבא מרביץ לי" והסטות דומות.
הרוצח היה בעל חברת מסעיות אבל בשל הצקותיה של האישה ומניעת הקשר עם הילדים הפסיק לתפקד, פשט את הרגל, נכנס לדיכאון ואף טופל בפרדסיה (בתרופה שמוכרת כמביאה למצבי אלימות והתאבדויות).
המקרה אכן מזעזע ומצער
אך תגובת האם לא הייתה שוק ועצב אלא כעס ונקמה מה שאולי מראה על כוונתה הראשונית ועל הקשר השטחי שלה עם ילדיה.
וכל הסיפור התחיל בעצם מכך שהתוודה בפניה על כך "ההחליק" עם אחת מחברותיה
כך שמניעת הילדים שמשה כנקמה ולא בשל חוסר תפקודו כאב.

יובל

2/16/2011

אין צורך להיות פיימליסטית או פמניסטית, ע"מ להזדעזע מזעקתם של גברים כה רבים , על העוול שנעשה להם. (כמובן יש יוצאים מן הכלל). כיצד יתכן שזעקתם מגיעה לשמיים ואיש לא בודק ומבקר את אשר בפיהם. משהו קורה כאן… איך יתכן שאשה יכולה להגיש תלונת שווא במשטרה ובדיעבד לא להענש על כך, זוהי בפירוש לגיטימציה מצידם של כל הגופים הנוגעים בדבר, כמו משרדי הסעד, הרווחה והמשטרה לשיטה המשומנת והמסואבת שנהוגה כלפי הגבר המגורש. נשים יקרות קומו ובידקו מה קורה כאן בטרם תשארנה כולכן בודדות ללא אב לילדכן

shimrit

2/22/2011

שלום
שמי א .
ואני מרגיש חלק בלתי נפרד מהמערכת המשומנת והמאוסה נגד הגבר שהוא גם אב מסור .
ואף אחד לא טורח לבדוק לפני שחורצים גורלות .
מעוניין לקבל עזרה ממקור מהימן עם יושר מקצועי . בעיניין יחס מחפיר של עובדת סוציאלית לסדרי דין . שמבטלת את דעותיי ומקדשת את דברי האמא .
למי אפשר לפנות רגע לפני הגשת תסקיר שגוי .
אני חייב להשאר בעילום שם עם חשאיות מוחלטת .תודה רבה על כל סיוע שהוא .
אני אובד עצות לנוכח מערכת לא אמינה – פקידי סעד .
תודה מראש .

א .

5/22/2018

השאירו תגובה בדף הזה