הממסד הפוגע | 26 ביוני 2010 | 0 תגובות

משטרה

משטרת ישראל אינה מפעילה שיקול דעת לגבי תלונות על אלימות במשפחה. אחרי שנים ארוכות שהבן העסקניות המגדריסטות חדרו לשורות המשטרה, הפעילו לחצים פוליטיים ועתונאיים, כינסו ועדות, העבירו חוקים ותיקנו תקנות שונות, הן השיגו את מטרתן: אם בעבר, 50% מהתיקים סווגו ע"י המשטרה כתיקי "אין תביעה" כאשר החוקרים הבינו שמדובר בתלונת סרק, הרי שהיום, כאשר אשה באה אל שוטר ומתלוננת נגד בעלה, גם כאשר ברור לשוטר שמדובר בתלונת כזב לצורך שבירת הבעל במשפט גירושין, המשטרה מתנהגת באופן אוטומטי: הבעל מזומן לחקירה, במקרים רבים הוא גם נעצר, והתיק מועבר לפרקליטות.

המשטרה כמעט ולא פותחת תיקים בגין הגשת תלונות סרק, למרות שמדובר בעבירה פלילית.

הפרקליטות מאויישת בחלקה הגדול בנשים מגדריסטיות שמטפלות בתיקים האלה לפי נטיית-ליבן הפוליטית. רבות מהן רואות ערך חיובי בעצם הפגיעה בגברים באשר היותם גברים, אולי כסוג של תיקון לעוולות היסטוריים נגד נשים בתרבויות שונות בעולם, והן משאירות תיקים פתוחים בכוונה תחילה. לא נדיר בכלל שתלונה שהגיש הבעל נגד אשתו – נאמר, על אלימות נגד הילדים או נגדו – הופכת לכתב אישום נגד הבעל עצמו. כולם כבר יודעים שככה הדברים עובדים במדינת ישראל, ובמקרים רבים מאוד, בעלים במצבי גירושין מוותרים מראש על כל זכויותיהם ונכסיהם, ומקווים רק לא להיכנס לכלא.d.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(s);

נכתב על ידי: גיל רונן

גיל רונן, מייסד "הפמיליסטים", יליד 1964. אבא של ארז ותמי, עתונאי, תושב חדרה. הקים ב-1987 את עמותת "אור אדום" שפעילותה הובילה להקמת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים.

הנושא נגע לליבך? חלוק אותו עם אחרים!

פרסם בפייסבוק פרסם בטוויטר

השאירו תגובה בדף הזה